In 30 aug, ora 19,30 la Catedrala Sf. Iosif din Bucuresti va avea loc un Requiem in memoria violoncelistului Alexandru Morosanu .
Ultimul
sau interviu l-a realizat Sorina Goia, in direct la Oaza de muzica din
26 iunie cand a sustinut ultimul recital la Catedrala Sf Iosif,
impreuna cu organistul Klaus Schulten.
Din acel interviu am extras 40 sec, pentru a marca acest moment dedicat maestrului, astazi la Catedrala Sf Iosif din Bucuresti.





0 comentarii:
Trimiteți un comentariu