Ediţia 2013 a Festivalului Internaţional George Enescu a debutat duminică seară, 1 septembrie 2013, la Sala Mare a Palatului din Capitală, cu orchestra Staatskapelle Berlin condusă de Daniel Barenboim, şi avându-l ca solist pe pianistul de origine română Radu Lupu.
Muzicianul a interpretat Concertul Nr. 4 pentru Pian şi Orchestră de Beethoven.
A fost la concert si Adina Dragomir.
Edițiile din 27 sept. și 4 oct. 2014. Către Pacea Eternă? Geopolitica în
contextul filosofiei relațiilor internaționale
-
*Invitat: cercet. șt. dr. Lucian-Ștefan Dumitrescu*
„Nu ne putem dezbăra de-o anumită revoltă sufletească, când privim
acțiunile oamenilor pe ...
Acum 11 ani







0 comentarii:
Trimiteți un comentariu