Prima pagina » » S-a deschis editia a XXI a Festivalului George Enescu

S-a deschis editia a XXI a Festivalului George Enescu

Publicat de Radio Romania Cultural, marți, 3 septembrie 2013 | 09:22

Ediţia 2013 a Festivalului Internaţional George Enescu a debutat duminică seară, 1 septembrie 2013, la Sala Mare a Palatului din Capitală, cu orchestra Staatskapelle Berlin condusă de Daniel Barenboim, şi avându-l ca solist pe pianistul de origine română Radu Lupu. 

Muzicianul a interpretat Concertul Nr. 4 pentru Pian şi Orchestră de Beethoven. 

A fost la concert si Adina Dragomir.


Share this article :

0 comentarii:

Trimiteți un comentariu

 
Copyright © 2009-2014. Radiocultura - Toate drepturile rezervate!