Prima pagina » » “COLECŢIONARUL”, regizat de Theo Herghelegiu, în PREMIERĂ la Teatrul de Artă Bucureşti

“COLECŢIONARUL”, regizat de Theo Herghelegiu, în PREMIERĂ la Teatrul de Artă Bucureşti

Publicat de Radio Romania Cultural, miercuri, 24 aprilie 2013 | 09:00

“COLECŢIONARUL”, de Mark Healy, o adaptare după romanul omonim de John Fowles, va avea premiera oficială astăzi, de la ora 20.15, la Teatrul de Arta din Bucuresti.

Spectacolul “COLECŢIONARUL”, regizat de Theo Herghelegiu, îi are în distribuţie pe actorul englez Archie Whyld şi pe actriţa Adriana Pârvu. După ce în spectacolul “Emigreişăn Drim”, Teatrul de Artă punea întrebări despre emigrarea românilor (mai ales la Londra), COLECTIONARUL îl prezintă pe Archie Whyld, actor britanic “emigrat” în România. Spectacolul se va juca în limba engleză, cu supratitrare.

“COLECŢIONARUL” este un spectacol despre tirania iubirii, dar şi despre sacrificiile pe care le cere actul creaţiei.
Share this article :

0 comentarii:

Trimiteți un comentariu

 
Copyright © 2009-2014. Radiocultura - Toate drepturile rezervate!