Fundatia Calea Victoriei organizează joi, 23 mai, de la ora 20.00, Balul Bucurestiului Interbelic, editia a IV-a, eveniment intrat in traditia evenimentelor culturale si artistice ale capitalei, gazduit de unul dintre cele mai frumoase palate din capitala – Cercul Militar National.
Balul Bucurestiului Interbelic ofera participanţilor ocazia de a “se intoarce” in atmosfera Bucurestilor de altadata, cu ajutorul costumatiei din anii ’20, a muzicii din perioada interbelica (jazz, foxtrot, charleston, tango) si a momentelor de teatru oferite de tineri actori de comedie care vor da viata unor personaje celebre din epoca.
In programul Balului sunt incluse demonstratii de dansuri din anii ’20-’30 şi momente de teatru din Bucurestiul de altadata.
Edițiile din 27 sept. și 4 oct. 2014. Către Pacea Eternă? Geopolitica în
contextul filosofiei relațiilor internaționale
-
*Invitat: cercet. șt. dr. Lucian-Ștefan Dumitrescu*
„Nu ne putem dezbăra de-o anumită revoltă sufletească, când privim
acțiunile oamenilor pe ...
Acum 11 ani






0 comentarii:
Trimiteți un comentariu