Prima pagina » » Balul Bucurestiului Interbelic, editia a IV-a, 2013

Balul Bucurestiului Interbelic, editia a IV-a, 2013

Publicat de Radio Romania Cultural, marți, 21 mai 2013 | 12:55

Fundatia Calea Victoriei organizează joi, 23 mai, de la ora 20.00, Balul Bucurestiului Interbelic, editia a IV-a, eveniment intrat in traditia evenimentelor culturale si artistice ale capitalei, gazduit de unul dintre cele mai frumoase palate  din capitala – Cercul Militar National.

Balul Bucurestiului Interbelic ofera participanţilor ocazia de a “se intoarce” in atmosfera Bucurestilor de altadata, cu ajutorul costumatiei din anii ’20, a muzicii din perioada interbelica (jazz, foxtrot, charleston, tango) si a momentelor de teatru oferite de tineri actori de comedie care vor da viata unor personaje celebre din epoca.

In programul Balului sunt incluse demonstratii de dansuri din anii ’20-’30 şi momente de teatru din Bucurestiul de altadata.
Share this article :

0 comentarii:

Trimiteți un comentariu

 
Copyright © 2009-2014. Radiocultura - Toate drepturile rezervate!