Prima pagina » » Spectacolul ÎNGERI ÎN AMERICA, în formulă nouă

Spectacolul ÎNGERI ÎN AMERICA, în formulă nouă

Publicat de Radio Romania Cultural, marți, 18 iunie 2013 | 13:50

Din 28 iunie, spectacolul “ÎNGERI ÎN AMERICA” va fi prezentat într-o nouă formulă: cele două piese ale dipticului scris de Tony Kushner vor fi jucate într-o singură seară şi nu consecutiv în două seri, ca până acum. Creatorii au regândit spectacolul şi au modificat anumite scene, astfel încât acest hit al dramaturgiei americane din secolul XXI poate fi jucat în doar o singură reprezentaţie. ÎNGERI ÎN AMERICA este o feerie cu îngeri şi îşi merită, fără niciun dubiu, calificativul “extaziant” pus de critică dar şi de public. Politică, discriminare, iubire şi ură, sexualitate şi sentiment pur – toate sunt adunate într-o radiografie a umanităţii euroatlantice.
Share this article :

0 comentarii:

Trimiteți un comentariu

 
Copyright © 2009-2014. Radiocultura - Toate drepturile rezervate!