Prima pagina » » A doua ediție a Festivalului Dilema Veche s-a încheiat

A doua ediție a Festivalului Dilema Veche s-a încheiat

Publicat de Radio Romania Cultural, luni, 2 septembrie 2013 | 12:52

A doua ediție a Festivalului Dilema Veche s-a încheiat ieri, 1 septembrie 2013, în spațiul Cetății Alba Carolina din „Cealaltă capitală” – Alba Iulia

În trei zile de cultură, dezbateri, poezie, literatură, film, teatru, muzică, dans, meşteşuguri şi expoziţii desfăşurate între zidurile Cetăţii, festivalul a oferit locuitorilor din Transilvania, dar şi „dilematicilor” de pretutindeni, prilejul unei weekend cultural într-un spațiu inedit. 

Un reportaj de Georgiana Petrache


Share this article :

0 comentarii:

Trimiteți un comentariu

 
Copyright © 2009-2014. Radiocultura - Toate drepturile rezervate!